Konkurs promujący nauki ścisłe

 

Konkurs dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych promujący nauki ścisłe

 

Wyzwanie

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego od 2008 roku realizuje rządowy program tzw. Kierunków zamawianych, wyznaczając czternaście kierunków studiów, których absolwenci w najbliższej perspektywie będą szczególnie poszukiwani na rynku pracy. W ramach projektu organizowane są konkursy dla uczniów, mające na celu popularyzację kierunków matematycznych, technicznych i przyrodniczych. Najważniejszym zadaniem było zatem zaktywizowanie tej grupy docelowej i stworzenie atrakcyjnej, wyróżniającej się komunikacji.

 

Działanie

W odpowiedzi na brief powstał projekt konkursu filmowego „Nakręć się na nauki ścisłe”. Stworzyliśmy szeroką komunikację do uczniów, szkół i nauczycieli. Na stronie www.dobrykierunek.com.pl pojawiły się m.in. tutoriale dotyczące m.in. tworzenia scenariusza filmowego oraz kręcenia spotu reklamowego. Do szkół w całej Polsce trafiły plakaty konkursowe; postawiliśmy także na kontakt telefoniczny z dyrektorami. Dodatkowo prowadzona była kampania informacyjna i reklamowa na Facebooku.

Spot reklamowy konkursu: www.youtube.com/watch?time_continue=7&v=Uj9nU2GzTiY

 

Efekty  – co dobrego z tego wyniknęło?

W ciągu trzech tygodni wpłynęło prawie sto filmów prezentujących bardzo zróżnicowane podejście do tematu zadania.  Scenariusz filmów był dobrze przemyślany, uczestnicy zadbali także o dobra jakość nagrania, niejednokrotnie zaskakując poziomem wykonania pracy (m.in. zastosowanie animacji).

 

Konkurs promujący nauki ścisłe / Galeria