produkt turystyczny dla Sieradza

 

Gra planszowa „Źródło”

Sieradz przygotował strategiczną grę planszową zatytułowaną „Źródło”. Jej premiera odbyła się 9 maja. Fabuła nawiązuje do historycznych walorów miasta i znanych sieradzan oraz wykorzystuje wątki fantastyczne.
Gracze wcielają się w poszukiwaczy tajemnic, a ich celem jest odnalezienie źródła wiecznej inspiracji, które bije w nieznanym zakątku miasta.

 

Rozgrywka odnosi się również do trzech sieradzan, których sława sięgnęła daleko poza granice Polski. To Ary Sternfeld, jeden z pionierów kosmonautyki, któremu astronauci nadali tytuł nawigatora kosmicznych tras, Antoni Cierplikowski, „król fryzjerów, fryzjer królów”, o którym mówiono, że na równi z Coco Chanel stworzył kobietę współczesną oraz Cyprian Bazylik, poeta, kompozytor, człowiek renesansu.Gra składa się z 224 elementów – pionków, kart i żetonów. Łączy fakty, wydarzenia i postacie z przeszłości i współczesności Sieradza z fantastyką. Projekt ma służyć promocji miasta poza jego granicami, a mieszkańcom przypomnieć o bogatej historii ich grodu.

Gra została opracowana na zlecenie Urzędu Miasta Sieradza przez firmę Locativo w ramach projektu „Od elekcji królów Polski do epoki Internetu – sieradzka starówka historycznym i kulturowym dziedzictwem regionu”, współfinansowanego przez UE z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

produkt turystyczny dla Sieradza / Galeria